in

Doğum Sonrası İçin Annelere Öneriler

Doğum sonrasında her şey bambaşka olacak. Yeni bir düzene girmek zorundasınız. Artık minik bir hayat arkadaşınız var. Başınıza gelecekleri tahmin ediyordunuz, şimdi yaşama zamanı.
Öncelikle duygusal değişimler yaşayacaksınız. Hazırlıklı olun. Artık sürekli çamaşır yıkamak ve minik çoraplarla mücadele etmek zorundasınız. Panik yok. Kusma ve çiş gibi durumlara hazırlıklı olun. Artık hiç bir şey midenizi bulandırmayacak. Kendinize inanamayacaksınız. Dünyanın en güzel – güçlü annesi olduğunuzu ve dünyanın en güzel bebeğine sahip olduğunuzu düşüneceksiniz. Yanılmıyorsunuz.

Öncelikle bütün bu yoğun tempoya karşı ayakta dinç kalabilmek için kendinize zaman ayırın ve küçük küçük jimnastikler ve yürüyüşler yapın. Gün içerisinde enerjiniz için gerekli.
Beslenmenize dikkat edin. Evet, bebeğiniz açken asla rahat değilsiniz. Önceliğiniz o, lakin önce siz önemlisiniz. Öyle bir düzen oluşturun ki önce siz karnınızı doyurun sonra bebeğinizin karnını. Bu şekilde sağlığınızı kaybetmeyeceksiniz ve bebeğinize sağlı bir anne vermiş olacaksınız.

Biliyoruz bir 5 dk kahve molası hayatınızda nasıl da önem kazanacak. Bebeğiniz uyurken temizlik yapmak yerine kendinize vakit ayırın ve bir kahve molası verin. Kendinizi ödüllendirin ve ev işleri için eşinizden yardım isteyin. Her şeye siz yetişemezsiniz. Unutmayın huzurlu bir anne, huzurlu bir bebek için şart.


Küçük öneriler;

• Siyah üzüm ve rezene çayı sütünüzü arttırır.
• Kısa yürüyüşler doğum sonrası vücut da oluşan ödemi kolay atmanıza yardımcı olur.
• Panik bir anne olmayın, rahat olun.
• Ev işlerinizi azaltın veya paylaşın.
• Bebeğinizi kıskanmak yerine kendinize vakit ayırabilmek adına her türlü yardımı kabul edin. Kayınvalidenize annenize bir şans verin.
• Her ağladığında bebeğiniz kucağınıza almayın, alıştırmayın. Sonrasında pişman olursunuz.
• Bebeğinizi sese ve kalabalığa karşı korumayın. Yoksa sosyal hayattan mahrum kalırsınız. Ses de uymaya ve kalabalık ortamlara alıştırın.

İçerik Yükselt / Düşür

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Loading…

0

Comments

comments

Doğum Yapacak Anne Adayları İçin İlk Hazırlıklar

Anneler emzirme döneminde neler yemelidir nasıl beslenmelidir?