in

Bebeklerin Sihirli Dünyasına Hoşgeldiniz

Anne ve babaların bebek müjdesini aldıkları o ilk mucizevi andan itibaren bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarının yanında en çok düşündükleri şeylerin başında ona huzurla, güvenle ve mutlulukla uykuya dalıp, neşeyle oyunlar oynayacakları masalımsı bir oda yaratmaktır…

Uzman pedagoglara göre bebekler ilk 6 aydan sonra yani anneye ve anne sütüne en çok ihtiyaç duydukları o altı aylık süreçten sonra kendi odalarında uyumaya başlayabilirler. Oda sahibi olmak bebeğe güven, sağduyu ve huzur verir. Çocukta kimlik gelişimi ve kendisine ait olan şeylere sahip çıkma dürtüsü bu sayede erken yaşlarda oluşmaya başlar. Anne ve babaların ortak zevkleri ile bebeğin rahatlığının yansıması olmalıdır bebek odası.

ONUN İÇİN BİR TEMA YARATIN ve MUTLU BİR HAYAT İNŞA EDİN

Oda takımı, rengarenk duvar boyaları, süper kahraman detaylı duvar kağıtları, birbirinden güzel ve zeka gelişimini destekleyici oyuncaklar, sağlığı ön planda tutan aydınlatmalar, pamuksu kıyafet ve yumuşacık halılar…Şüphesiz her biri bebek odası söz konusu olduğunda ilk akla gelenlerdir.

Haydi gelin, onlara en az onlar kadar saf ve temiz dokunuşlarla bir dünya yaratalım:

-Bebeğinize oda hazırlama noktasında ilk yapacağınız şey sevdiklerinizden de öneriler alarak bir tema belirlemek olmalıdır. Bu konuda erkek bebeklerimiz için gemi, çapa detaylı denizci temasını ya da araba baskılı duvar kağıtları ve süper kahraman ağırlıklı yatak örtüsü ve perdelerle süslenmiş eğlence temasını alternatif olarak sunabiliriz.

-Sıra geldi kız bebeklerimize. Pembe duvar kağıdı, kelebek baskılı beyaz ağırlıklı mobilyalar, bebek desenli yatak örtüsü, açık tonlarda bir tuvalet aynası, çiçek formunda bir gece lambası ve tüm bunları tamamlayan ipeksi perde ve halılar bebeğimizin odasını bir masal kahramanının evine dönüştürecek ve hiç şüphe yok ki ona kendini büyüme sürecinde pamuk prenses gibi hissettirecektir.

-Rahatlık ve şıklık detaylarda gizlidir. Dolayısıyla bunları bebeğin odasına da aynı içtenlikle yansıtmak gerekir. Mobilyalar söz konusu bebek odası ise el yapımı ve bebek sağlığına uygun olarak üretilmeli aynı zamanda uzun yıllar kullanım olanağı sunmalıdır. Oda mutlaka güneş almalıdır. Bebeğin sağlığı açısından gündüzleri 23-25 derece sıcaklığında, geceleri ise 20-22 derece sıcaklığında olmalı ve nem dengesini korumak adına her gün düzenli olarak havalandırılmalıdır. Toz tutmayan ve alerjiye sebebiyet vermeyen yatak örtüleri, halı ve perdeler aksesuar olarak kullanılmalıdır.

Aydınlık ve eğlenceli bir oda yaratmak niyetindeyseniz açık renk mavi ya da pembe tonlarında perdeler yine açık renk resim çerçeveleri ve aydınlatmalar tercih etmelisiniz.

ONUN GELİŞİYLE YEPYENİ BİR YAŞAM BAŞLAR

Bebeğin gelişi eve tatlı bir heyecan yüksek bir enerji getirir. Tartışılmaz ki bu durum anne ve babaya da ekstra bir sorumluluk ve koruma içgüdüsü yükler.

Artık evimizde bir bireyin daha odası var. Odanın yapısı onun ruhunu yansıtsın. Aksesuarlar bebeğimizin rahatlığını kısıtlamayacak ölçüde düzenlensin.

-Kız bebeklerimiz için ileri ki yaşlarda güzellik birçok şeyden önce gelecektir. Bunu öngörerek ona şimdiden bir tuvalet masası alabilir, şimdilik bu masanın üzerini oyuncak bir makyaj aynası, rengarenk bebekler, kelebek detaylı içerisinde huzurla çekilmiş bir fotoğrafının bulunduğu bir fotoğraf çerçevesiyle süsleyebilirsiniz.

-Erkek bebekler için ise İngiliz telefon kulübesi şeklinde alınmış bir giyinme dolabı, araba ağırlıklı oyuncaklar, renkli legolar, örümcek adam detaylı duvar kağıdı ya da perde ileride onun en sevdiği şeyler olacak ve odasının her köşesi onun enerjisini yansıtmayı sürdürecektir.

Bebeğinizin gülüşünden ilham alarak onun için çok uzun zamanlar keyifle kullanacağı bir oda tasarlayın ve büyümesini, odasında uyumasını, oyunlar oynamasını yine aynı keyifle izleyin.

İçerik Yükselt / Düşür

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

Sevginizden İlham Alın,huzurlu Bir Oda Yaratın

Biz Seninle Her Yere Beraber Gidelim