in

Bebeğiniz İle Yaşadığınız Şehrin Tadını Çıkarın

Anne ile bebek arasındaki o güçlü bağ, o sıra dışı ilişki bebeğin anne karnına düştüğü ilk evreden itibaren başlar…

Bir anne nereye giderse gitsin bebeğiyle birbirine mümkün olduğunca yakın olmak ister. Dolayısıyla anne; annelik iç güdüsünden hareketle yaşadığı şehir içinde dolaşırken, kısa geziler yaparken bebeğiyle göz teması kurarak sıkı bir bağ oluşturmasını sağlayacak bir bebek arabası tercih etmelidir.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HER ŞEYİ BİR ARADA TOPLAYIN

”Her bebek arabası birbirinin aynısıdır” diyerek incelemeden, araştırmadan seçim yaparsanız, ebeveyn olarak çok büyük bir hatanın içine düşersiniz. Standartları aşan, sağlam, rahatlığı ön planda tutan bir bebek arabasından beklenenler:

-Bebek eşyaları üreten bir firma; fiziksel kontağın duygusal kontak yarattığına ve duygusal bağları güçlendirdiğine inanarak bebek arabaları üretmeli ve yine aynı özveriyle ürettiklerini piyasaya, anne ve babaların beğenisine sunmalıdır.

-Bir bebek arabası anne ile bebeği birbirine yaklaştırmalı, günlük geziler esnasında göz kontağı ve güven duygusu oluşturarak anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirmelidir.

-Bebek arabası; yeni doğanlar ve büyüyen çocuklar için ayarlanabilir nitelikte olmalıdır. Şehir içi bebek arabaları söz konusu olduğunda; bebeklerin büyüme evresine göre ayarlanabilir nitelikte olan beş ya da altı farklı oturma pozisyonuna sahip ürünler siz ebeveynlere çok büyük avantaj sağlayacaktır.

-Bebek arabası ve ana kucağını bir arada sunan paketleri tercih etmeniz bütçeniz açısından daha doğrudur. Bebeği arabaya oturturken en çok dikkat ettiğimiz şeyler kollarını, bacaklarını incitmemek ona herhangi bir fiziksel zarar vermemektir. Bu açıdan ön tepsisi çıkarılabilir olan bebek arabaları, bebeği oturtma noktasında size fiziksel açıdan kolaylık sunacaktır.

-Ana kucakları özel bir aparatla bebek arabasına sabitlenebilir ve gezi bitiminde ihtiyaç duyulduğunda arabadan çıkarılabilir. Anne bu kucak sayesinde bebeğini güven içinde yanında taşır, oturma pozisyonuna alarak bebeğine rahatlıkla yemek yedirebilir. Aynı zamanda çıkıp takılan ana kucağı bebek arabasının temizlenme ve sterilize edilme durumlarını da kolaylaştırmaktadır.

-Yeni doğandan dört yaşına kadar kullanılabilen çok amaçlı, birkaç kademeli yatış özelliği bulunan ve tutma sapı annenin boyuna göre ayarlanabilen yeni model bebek arabalarını seçmelisiniz.

YENİ EBEVEYNLERE GÖTÜRÜLEBİLECEK KIYMETLİ HEDİYELER

Anne ve baba olunca bireylerin sorumlulukları, korkuları aynı ölçüde hassasiyetleri bir üst seviyeye çıkmaktadır. Bebek tatlı bir heyecan, yepyeni bir yaşama açılan bambaşka bir kapıdır.

Bebeğin eve gelişiyle birlikte bebek odasından bebek beşiğine, bebek arabasından mama sandalyesine kadar geniş bir ürün yelpazesi devreye girmektedir. Dolayısıyla yeni doğan bir bebeğe hediye götürme noktasında bunlardan birini seçmek hem anne ve babaları mutlu edecek hem de onların bebek için ayırdıkları bütçeye ufak da olsa katkı sağlayacaktır.

Kararımızı verdik, bebeğimiz için onun rahatlığı ve sağlığı düşünülerek tasarlanmış bir bebek arabası alacağız. Peki, başka neleri dikkate almalıyız:

-Her şeyden önce sevdiklerinize sağlık hediye edin. Bir bebek arabasında arayacağınız ilk özellik de araba tekerleklerinin kaldırımlardan taşlık yerlere, toprak yoldan şehir içi parkurlara kadar birçok alternatif düşünülerek dizayn edilmiş olmasıdır. Bir anne için güven son derece önemlidir. Anne; sağlam, şık ve rahat bir bebek arabası ile bebeğini parkta, alış-veriş merkezinde, ormanlık bir alanda her yerde güvenle gezdirmelidir.

-Sinek gibi haşerelere karşı yapılmış sineklik, güneşli günlerde bebeğin rahatsız olmaması için tasarlanmış güneşlik ve yağmurlu-karlı günlerde onu soğuktan korumak adına hayata geçirilmiş bir yağmurluk, alınacak olan bir bebek arabasında mutlaka olmalıdır.

Kız bebekler için kırmızı ya da pembe; erkek bebekler için ise mavi ya da sarı gibi canlı renkleri seçebilir birçok özelliği bir arada taşıyan bebek arabalarıyla bebeklerinizi huzur içinde şehir içi seyahatlere götürebilirsiniz.

İçerik Yükselt / Düşür

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Loading…

0

Comments

comments

Biz Seninle Her Yere Beraber Gidelim

Anne Karnında Bebek Annenin Sesini Tanır Mı?